UEFA opracuje projekt powiększenia finałów mistrzostw Europy

opublikowano: 26-01-2007, 12:14

Podczas kongresu w Duesseldorfie Europejska Unia Piłkarska (UEFA) postanowiła rozpocząć prace studyjne nad powiększeniem turnieju finałowego mistrzostw Europy z 16 do 24 zespołów.

Podczas kongresu w Duesseldorfie Europejska Unia Piłkarska (UEFA) postanowiła rozpocząć prace studyjne nad powiększeniem turnieju finałowego mistrzostw Europy z 16 do 24 zespołów.

We wtorek kongres zaakceptował wniosek Szkocji, aby natychmiast rozpocząć pracę nad projektem. Szkocję poparły Irlandia, Łotwa i Szwecja.

Dyrektor szkockiej federacji David Taylor powiedział, że propozycja jest dobra dla futbolu i Szkocja wcale nie złożyła jej dlatego, żeby mieć większe szanse awansu do ME. Nowy format ma umożliwić grę w finałach zespołom, które do tej pory odpadały w kwalifikacjach.

Najbliższe mistrzostwa Europy odbędą się w 2008 roku, ale dopiero cztery lata później mogłyby obowiązywać nowe przepisy. Wielu delegatów uważa jednak, że realistycznym terminem rozszerzenia Euro jest rok 2016. O prawo organizacji Euro 2012 ubiega się Polska wspólnie z Ukrainą.

Głównym punktem piątkowych obrad kongresu będzie wybór prezydenta UEFA. O to stanowisko ubiegają się dotychczasowy szef tej organizacji Lennart Johansson i Francuz Michel Platini. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane