Ujemne saldo rozliczeń z UE wynosi 412,8 mln EUR

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-03-2005, 09:03

Saldo rozliczeń budżetu państwa z Unią Europejską po lutym jest ujemne i wynosi 412,8 mln euro - podało Centrum Informacyjne Rządu w komunikacie. Również saldo bieżących rozliczeń z UE jest ujemne i wynosi na koniec lutego minus 128,5 mln euro. W samym lutym saldo rozliczeń za luty 2005 jest dodatnie i wynosi89,5 mln euro.

Saldo rozliczeń budżetu państwa z Unią Europejską po lutym jest ujemne i wynosi 412,8 mln euro - podało Centrum Informacyjne Rządu w komunikacie. Również saldo bieżących rozliczeń z UE jest ujemne i wynosi na koniec lutego minus 128,5 mln euro. W samym lutym saldo rozliczeń za luty 2005 jest dodatnie i wynosi 89,5 mln euro.

"Ujemna pozycja netto w rozliczeniach z UE wynika przede wszystkim z tego, że w styczniu br. skumulowane zostały płatności z tytułu uczestnictwa Polski w systemie środków własnych, które osiągnęły poziom ok. 443 mln euro. Składka do budżetu UE wpłacona w lutym wynosiła jedynie 123 mln euro i stanowiła 70 proc. miesięcznej raty wpłat z tytułu VAT i DNB. To sprawia, że w najbliższych miesiącach można spodziewać się znaczącej poprawy pozycji netto w rozliczeniach Polski z budżetem ogólnym UE" -napisano w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane