UKE: 100 tys. zł kary dla TP

MEW
11-06-2008, 15:27

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej nałożył na Telekomunikację Polską karę 100 tys. zł za nieprzedłożenie w terminie uzasadnienia wysokości opłat ustalonych w oparciu o ponoszone koszty na rynku dostępu szerokopamowego.

Zdaniem UKE, TP nadmiernie opóźniała uzasadnienie kosztowe opłat. 27 czerwca prezes UKE wezwał TP do przedstawienia kalkulacji kosztów w ciągu 14 dni od daty otrzymania pisma.

- Ponieważ TP nie przedstawiła uzasadnienia wysokości opłat ustalonych w oparciu o ponoszone koszty w wyznaczonym czasie, prezes UKE wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia na spółkę kary pieniężnej – czytamy w komunikacie UKE.

TP nie zgadza się z karą.

- Nałożenie kary na TP jest niezrozumiałe. Przepis, na który powołuje się UKE, mówi o obowiązku przekazywania regulatorowi uzasadnienia do opłat stosowanych przez operatora. Ponieważ TP stosuje opłaty określone przez UKE, oznaczałoby to, że TP powinna uzasadniać wysokość opłat narzuconych przez Urząd. Przypominam ponadto, że informacje, których UKE żądał od TP, zostały przesłane jeszcze w sierpniu 2007 roku – mówi Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP. 

MEW

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / UKE: 100 tys. zł kary dla TP