UKE: prawo zezwala na publikację ogólnych informacji o cennikach

opublikowano: 08-02-2007, 16:21

Według prezes urzędu, przedstawienie przez UKE jedynie najbardziej ogólnych informacji dotyczących cenników TP SA nie może stanowić podstawy twierdzeń o nieuprawnionym upublicznieniu szczegółów konsultacji.

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) uważa, że publikowane przez UKE informacje o cennikach za usługi, które zamierza wprowadzić na rynek Telekomunikacja Polska SA (TP SA) mają jedynie ogólny charakter, a ich upublicznienie nie narusza przepisów prawa, poinformował UKE w komunikacie w czwartek.

"W odpowiedzi na zarzuty Telekomunikacji Polskiej SA prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej oświadcza, iż opublikowane przez niego komunikaty dotyczące podjętych konsultacji wobec przedkładanych przez TP SA cenników nie naruszają w jakikolwiek sposób obowiązujących przepisów prawa, w tym w szczególności ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji" - głosi komunikat UKE.

"Treść publikowanych komunikatów została przygotowana w taki sposób, aby zapewnić ochronę tajemnicy przedsiębiorstwa z jednej strony oraz zapewniać realizowanie ustawowego celu w postaci zapewnienia użytkownikom maksymalne korzyści w zakresie różnorodności ceny i jakości usług telekomunikacyjnych" - czytamy w komunikacie.

Według prezes urzędu, przedstawienie przez UKE "jedynie najbardziej ogólnych informacji dotyczących przedkładanych przez TP SA cenników nie może w jakikolwiek sposób stanowić podstawy twierdzeń TP SA o nieuprawnionym upublicznieniu szczegółów konsultacji - gdyż taki fakt po prostu nie ma miejsca".

TP SA wycofała w czwartek swoje trzy nowe oferty promocyjne z konsultacji z UKE w związku z upublicznieniem tych ofert przez regulatora. Spółka wystąpiła do UKE o podanie podstawy prawnej takich działań. Operator zarzuca UKE, iż ten niesłusznie zamieścił na swojej stronie internetowej szczegóły promocji spółki.

Oferty, które planowała wprowadzić od kwietnia TP SA, to m.in. plan "tp zawsze za darmo" z bezpłatnymi połączeniami do wszystkich sieci stacjonarnych w Polsce przy abonamencie 109 zł brutto. (ISB)

esc/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane