UKE wyłoni zwycięzcę w przetargu na GSM 1800 do końca marca

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-02-2006, 15:33

Do końca marca 2005 roku zakończy pracę komisja przetargowa w przetargu na wolne częstotliwości telefonii komórkowej GSM 1800 - wynika z przekazanego w czwartek PAP harmonogramu prac Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE).

Do końca marca 2005 roku zakończy pracę komisja przetargowa w przetargu na wolne częstotliwości telefonii komórkowej GSM 1800 - wynika z przekazanego w czwartek PAP harmonogramu prac Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE).

"Prace komisji przetargowej na trzy rezerwacje kanałów radiowych w paśmie GSM 1800 MHz dla sieci telefonii komórkowej będą zakończone do końca marca 2006 r." - czytamy w harmonogramie.

Na początku stycznia 2006 roku oferty w przetargu złożyły: Telefonia Dialog, PTK Centertel i Telekomunikacja Kolejowa. Telekomunikacja Kolejowa i Dialog złożyły po dwie oferty, a PTK Centertel jedną - poinformował Strzałkowski.

Pod koniec listopada 2005 roku URTiP ogłosił drugi w ub. roku przetarg na częstotliwości GSM 1800. Każdy podmiot mógł złożyć do trzech ofert na 33 kanały radiowe w ramach częstotliwości GSM 1800.

Pierwszy przetarg na częstotliwości GSM 1800, prowadzony równolegle do przetargu na częstotliwości telefonii komórkowej trzeciej generacji UMTS, nie został rozstrzygnięty, gdyż żaden z oferentów nie uzyskał wymaganego minimum punktów. Oferty złożyły w nim Polkomtel, Netia Mobile i PTK Centertel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / UKE wyłoni zwycięzcę w przetargu na GSM 1800 do końca marca