Układ z wierzycielami podbił wycenę PPWK

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 27-09-2002, 00:00

Inwestorzy entuzjastycznie przyjęli informację o porozumieniu, do którego doszło pomiędzy PPWK a wierzycielami spółki. W grę wchodzi kwota 30,6 mln zł, która w ciągu trzech lat ma zostać zmniejszona do 11 mln zł.

Informacja ta dała silny impuls do gwałtownego wzrostu kursu akcji przedsiębiorstwa zajmującego się działalnością kartograficzną. Nie można przy tym wykluczyć, że już podczas środowej sesji na rynek dotarły przecieki, na co wskazywać może ponad 5-proc. wzrost notowań. Podczas wczorajszej sesji zwyżka wyceny zyskała na dynamice. Już w trakcie otwarcia kurs zyskał w porównaniu ze środowym zamknięciem blisko 8 proc. Po chwilowym załamaniu, doszło do jeszcze gwałtowniejszego wybicia.

Ostatecznie, wczorajsze notowania akcje PPWK zakończyły na poziomie 1,92 zł, co dało ich posiadaczom ponad 37-proc. zysk. Towarzyszyły temu zaskakująco wysokie obroty. Podczas gdy dotychczasowa tegoroczna średnia wynosiła zaledwie 21,5 tys. zł na sesję, podczas wczorajszych notowań łączna wartość zawartych transakcji zamknęła się kwotą 750,7 tys. zł.

Kurs akcji spółki, mimo czwartkowej zwyżki, ma sporo do odrobienia. W samym bowiem tylko 2002 r. cena papierów przedsiębiorstwa zniżkowała do czwartkowej sesji niemal o 90 proc. Układ z wierzycielami daje szansę na zdecydowane odreagowanie trendu spadkowego trwającego niemal nieprzerwanie od blisko roku.

Wypracowane w tym roku wyniki wskazują na lekką poprawę kondycji finansowej. O ile w ujęciu skonsolidowanym ubiegły rok spółka zakończyła stratą netto wysokości 6,7 mln zł, o tyle pierwsze dwa kwartały 2002 r. zamknęła zyskiem w kwocie 210 tys. zł. Optymistycznie wygląda przy tym wzrost przychodów. W porównaniu z analogicznym okresem 2001 r. sprzedaż spółki wzrosła o ponad 9 proc., do 14,26 mln zł. Prognoza zarządu zakłada tegoroczną wartość sprzedaży na poziomie 23,13 mln zł, zaś strata netto w zależności od przyjętego scenariusza restrukturyzacyjnego ma wynieść 15,6 lub 15,8 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Układ z wierzycielami podbił wycenę PPWK