UKNF: działania sprawdzające w sprawie notowań kursu Trakcji

PAP
opublikowano: 10-05-2018, 14:20
aktualizacja: 10-05-2018, 14:24

Urząd KNF podjął standardowe działania sprawdzające w związku ze spadkiem kursu Trakcji przed podaniem komunikatu o wstępnych wynikach za I kwartał, które były informacją poufną o charakterze negatywnym - poinformował rzecznik prasowy KNF Jacek Barszczewski.

"Przed podaniem informacji poufnej o charakterze negatywnym, kurs akcji spółki spadał. W związku z powyższym, tak jak w każdym tego typu przypadku, Urząd KNF podjął standardowe działania sprawdzające" - napisał Barszczewski w komentarzu dla PAP Biznes.

W poniedziałek kurs Trakcji spadł o 4,9 proc., we wtorek o 17,8 proc., a w środę o 14,8 proc. Analitycy komentując gwałtowne spadki notowań spółki oceniali, że choć sytuacja w branży jest trudna, to tak mocne zniżki kursu nie są uzasadnione ani przez informacje, które płyną ze spółki, ani przez oczekiwania na stratę w I kwartale 2018 r. Konsensus PAP Biznes przewidywał, że grupa miała w I kwartale 2018 r. 5,6 mln zł straty netto wobec 6,1 mln zł straty rok wcześniej.

Jednak w środę po sesji Trakcja podała w komunikacie bieżącym szacunkowe wyniki, z których wynika, że skonsolidowana strata netto w I kwartale sięgnęła 22,5 mln zł. Strata brutto ze sprzedaży grupy wyniosła 8 mln zł, a przychody ze sprzedaży 205,1 mln zł (tu analitycy przewidywali 152,7 mln zł).

Trakcja planuje publikację wyników za I kwartał na 17 maja 2018 roku.

W czwartek o godz. 11.25 Trakcja zniżkowała o 4,9 proc., choć przejściowo kurs rósł nawet o 5,9 proc.

Komisja Nadzoru Finansowego w sprawach, które podejmuje się sprawdzić, przygląda się tym, którzy odnieśli korzyść na gwałtownej zmianie kursu czy obrotów.
Wyświetl galerię [1/2]

LUS FECIT, CUI PRODEST:

Komisja Nadzoru Finansowego w sprawach, które podejmuje się sprawdzić, przygląda się tym, którzy odnieśli korzyść na gwałtownej zmianie kursu czy obrotów. ARC

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / UKNF: działania sprawdzające w sprawie notowań kursu Trakcji