UKNF uruchomił porównywarkę opłat za usługi płatnicze

  • PAP
opublikowano: 20-03-2019, 16:33

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego uruchomił w środę porównywarkę opłat pobieranych przez dostawców usług płatniczych prowadzących rachunki płatnicze - poinformował UKNF w czwartkowym komunikacie.

Zobacz więcej

Tomasz Raś

Jak wskazano, porównywarka dostępna jest pod adresem: https://porownywarka.knf.gov.pl/

"Mając na względzie niekomercyjny i wynikający z realizacji ustawowego obowiązku charakter porównywarki, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, że uwzględnia ona wyłącznie oferty dostawców (...), którzy posiadają przynajmniej jedną placówkę na terytorium każdego województwa" - wyjaśniono w komunikacie.

UKNF poinformował ponadto, że oczekuje, iż dostawca, który przestanie spełniać warunek posiadania przynajmniej jednej placówki na terytorium każdego województwa, poinformuje KNF o tym fakcie w celu usunięcia dotychczas przekazanych danych z porównywarki.

Urząd liczy też, że dostawca, który w dowolnym czasie po uruchomieniu porównywarki zacznie spełniać warunek posiadania przynajmniej jednej placówki na terytorium każdego województwa, poinformuje KNF o tym fakcie i rozpocznie przekazywanie danych do porównywarki.

UKNF oczekuje też, że dane do porównywarki przekazywane będą za pośrednictwem Portalu KNF w udostępnionym przez UKNF formacie; dostawcy, którzy nie posiadają dostępu do Portalu KNF będą przekazywać dane w udostępnionym formacie za pośrednictwem platformy ePUAP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy