Ukraina nie zgadza się na gwałtowny skok ceny gazu z Rosji

Polska Agencja Prasowa SA
28-12-2005, 12:53

Premier Ukrainy Jurij Jechanurow ponownie odrzucił w środę propozycję gwałtownego wzrostu ceny za rosyjski gaz i powiedział, że brak kompromisu ze strony Moskwy w sprawie nowych propozycji będzie podstawą do wszczęcia międzynarodowego arbitrażu.

Premier Ukrainy Jurij Jechanurow ponownie odrzucił w środę propozycję gwałtownego wzrostu ceny za rosyjski gaz i powiedział, że brak kompromisu ze strony Moskwy w sprawie nowych propozycji będzie podstawą do wszczęcia międzynarodowego arbitrażu.

    Jechanurow oświadczył, że żądanie Rosji, aby podnieść cenę gazu dostarczanego Ukrainie z obecnych 50 dolarów do 230 dolarów za 1000 metrów sześciennych jest nie do zaakceptowania i sprowadza się do bezpośredniej gospodarczej presji na jego kraj.

    Premier poinformował, że na rozmowy do Moskwy udaje się jeszcze w środę grupa robocza z jednym z wiceszefów ukraińskiego Naftohazu na czele.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Ukraina nie zgadza się na gwałtowny skok ceny gazu z Rosji