Ukraina przyznaje się do pobierania gazu przesyłanego do Europy Zachodniej

Polska Agencja Prasowa SA
23-01-2006, 18:48

W ciągu ostatnich kilku dni Ukraina rzeczywiście pobierała rosyjski gaz przeznaczony dla odbiorców w Europie Zachodniej - powiedział w poniedziałek w rozmowie z PAP Dmytro Marunycz, zastępca naczelnika służby prasowej koncernu Naftohaz Ukrainy.

W ciągu ostatnich kilku dni Ukraina rzeczywiście pobierała rosyjski gaz przeznaczony dla odbiorców w Europie Zachodniej - powiedział w poniedziałek w rozmowie z PAP Dmytro Marunycz, zastępca naczelnika służby prasowej koncernu Naftohaz Ukrainy.

Zapewnił jednocześnie, że Naftohaz rozliczy się z Rosjanami za pobrany surowiec pod koniec miesiąca, wyrównując przy tym straty, do których doszło w ostatnich dniach.

Na pytanie PAP, czy Gazprom udzielił Ukraińcom pozwolenia na zwiększenie zużycia gazu, Marunycz odpowiedział, że Naftohaz zobowiązał się, że rozliczenia za gaz będą prowadzone co miesiąc, a nie codziennie.

Zasugerował, że Ukraina miała prawo do zwiększenia poboru rosyjskiego gazu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Ukraina przyznaje się do pobierania gazu przesyłanego do Europy Zachodniej