Ukraina: Wznowiono dostawy gazu przez zniszczony w wybuchu gazociąg

opublikowano: 21-05-2007, 18:37

Transport gazu ziemnego przez gazociąg Urengoj-Pomary-Użhorod, którego odcinek w okolicach Kijowa dwa tygodnie temu uległ awarii, został wznowiony 18 maja - potwierdził w poniedziałek przedstawiciel koncernu "Naftohaz Ukrainy".

Rekonstrukcja ok. 30-metrowego odcinka magistrali zakończyła się 16 maja.

7 maja odcinek gazociągu, kilkadziesiąt kilometrów na południe od ukraińskiej stolicy, został zniszczony przez wybuch. Przerwy w dostawach jednak nie wystąpiły, ponieważ zwiększono objętość tranzytu przez gazociągi "Sojuz" i "Progress".

Gazociągiem z Urengoju na zachodzie Syberii do Użhorodu przy granicy ze Słowacją płynie rosyjski gaz do Europy Zachodniej.

Według ukraińskiego prokuratora generalnego Swiatosława Piskuna przyczyną eksplozji gazociągu była niedbałość osób odpowiedzialnych za jego eksploatację. Piskun wykluczył ewentualność, że awaria była następstwem zamachu terrorystycznego. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Ukraina: Wznowiono dostawy gazu przez zniszczony w wybuchu gazociąg