Czytasz dzięki

Ukraina: Zakaz importu zwierząt z Rosji z powodu pryszczycy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-09-2005, 12:31

W związku z wykryciem pryszczycy w Dalekowschodnim, Syberyjskim i Uralskim Okręgach  Federalnych Rosji ukraińskie służby weterynaryjne wydały zakaz importu zwierząt, wyrobów mięsnych i produktów pochodzenia zwierzęcego z tych terenów.

W związku z wykryciem pryszczycy w Dalekowschodnim, Syberyjskim i Uralskim Okręgach  Federalnych Rosji ukraińskie służby weterynaryjne wydały zakaz importu zwierząt, wyrobów mięsnych i produktów pochodzenia zwierzęcego z tych terenów.

    O obowiązującym od 2 września zakazie ukraińskie służby weterynaryjne poinformowały w poniedziałek. Rosyjskie władze podały wcześniej, że przypadki zachorowań na pryszczycę typu "Azja-1" wykryto w Krajach Chabarowskim i Nadmorskim Federacji  Rosyjskiej.

    Stada, w których odnotowano chorobę, objęto kwarantanną i poddano szczepieniom.

    Pryszczyca jest bardzo zaraźliwą chorobą  przeżuwaczy i świń. Niekiedy przenosi się na ludzi. Człowiek zaraża się przez kontakt z chorym zwierzęciem, lub picie surowego mleka.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane