Ukraińcy rozważają przejęcie fermy drobiu w Polsce

opublikowano: 08-12-2016, 12:58

Ovostar Union, wiodący producent jaj na Ukrainie rozważa przejęcie fermy drobiu w Polsce, donosi agencja Interfax.

O planach ukraińskiej spółki poinformowała firma prawnicza LCF, która pracuje jako jej prawny doradca przy potencjalnym przejęciu.

Ovostar Union jest notowany na GPW od 2011 roku. W 2015 roku spółka wyprodukowała 1,2 mln jaj, o 15 proc. więcej niż rok wcześniej. Zwiększyła w tym samym czasie liczbę kur o 16 proc. do 6,5 mln, przy czym liczba kur niosek wzrosła o 20 proc. do 5,3 mln.

Po dziewięciu miesiącach 2016 roku ukraińska grupa miała 53,7 mln USD przychodów, 12,4 mln USD zysku operacyjnego i 12 mln USD zysku netto. Rok wcześniej było to 52,8 mln USD przychodów, 22,6 mln USD zysku operacyjnego i 21,6 mln USD zysku netto.

Puls Biznesu pisał na początku grudnia o wzroście cen jaj w ostatnim czasie. Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz (KIPDiP) informowała, że hurtownicy płacą za nie nawet o 50 proc. więcej niż na początku października. Wkrótce można oczekiwać wzrostu cen na sklepowych półkach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MICH, interfax.com.ua

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu