Ukraińcy w Zatorze

opublikowano: 17-04-2015, 00:00

Krakowska strefa ściągnęła Safe World Technologies, dostawcę rozwiązań technologicznych, który wyda 12 mln zł.

Pod względem udzielonych zezwoleń Krakowski Park Technologiczny to w tym roku zdecydowany lider wśród specjalnych stref ekonomicznych. Spółka wydała już dziewięć, podczas gdy Katowicka SSE, poprzedni numer jeden, ma na koncie sześć (czytaj obok).

— Do strefy weszła ukraińska firma Safe World Technologies, która zajmuje się opracowywaniem i produkcją rozwiązań technologicznych. W podstrefieZator będzie produkować niskonapięciowe urządzenia o szerokim diapazonie. Zainwestuje 12 mln zł i stworzy 10 miejsc pracy — mówi Barbara Wityńska-Słącz z KPT. To pierwsza ukraińska firma w krakowskiej strefie i pierwsze w tym roku zezwolenie w Zatorze.

— O tym, czy inwestycja zostanie zrealizowana, zdecyduje MSW. Ukraińska spółka, tak jak i inne podmioty spoza Unii Europejskiej, musi dostać zgodę na zakup nieruchomości w Polsce — dodaje Barbara Wityńska-Słącz. Firmy, które w tym roku odebrały zezwolenia na inwestycje w KPT, obiecują 207 mln zł nakładów. [MAG] © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane