Ukraiński WAY jest zainteresowany modernizacją sieci kolejowych w Polsce

ISBNews
03-12-2015, 12:26

Holding kolejowy WAY SA z Charkowa podjął decyzję o rozwoju swojej działalności w Europie Środkowej, w tym w Polsce i utworzył spółkę-córkę West Way Sp zoo z siedzibą w Warszawie, poinformował ISBnews prezes rady nadzorczej WAY SA Alexander Svatenko.

"Wyjście na rynek Europy Środkowej, w szczególności na rynek polski jest przemyślaną strategią. Nie jest to podyktowane wyłącznie zmianą klimatu ekonomicznego w Ukrainie i Rosji. Po podpisaniu umowy stowarzyszeniowej z UE i zdjęciu barier dla przepływu kapitału, towarów i usług, widzimy nowe możliwości współpracy i uczestniczenia w realizowanych projektach. W bieżącym roku, analizując warunki prowadzenia działalności w Polsce i poznając warunki techniczne wymagane przy realizacji kontraktów, przekonaliśmy się, że posiadamy szereg przewag konkurencyjnych, które możemy wykorzystać działając w Polsce. Jakość naszej pracy będzie na tym samym poziomie a wykonamy ją szybciej i taniej" - powiedział ISBnews Svatenko.

Do tej pory holding WAY SA realizowała kontrakty na całym terytorium Ukrainy od Lwowa do Doniecka, a także w Rosji w zachodniej części Syberii na łączną kwotę 200 mln USD, co składało się na budowę 400 km nowych i modernizację 30 km linii kolejowych dla 50 inwestorów. Wizytówką holdingu jest budowa 90 km nowych linii kolejowych w ramach projektu Olimpiada w Sochi w 2014 r., podała spółka.

"Widząc zakres prac do wykonania w Polsce i Europie Centralnej, szczególnie uwzględniając ambitny projekt 'Nowa Perspektywa UE 2014-2020', uważamy, że wystarczy pracy dla wszystkich i każdy będzie zajęty. W tym zakresie już prowadzimy rozmowy z szeregiem polskich firm budownictwa kolejowego" - stwierdził prezes rady nadzorczej WAY SA.

WAY SA powstało w 1991 i obecnie zatrudnia 500 osób. Holding specjalizuje się w projektowaniu, budowaniu torowisk, rozjazdów , bocznic, budowy linii tramwajowych i obiektów towarzyszących.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Ukraiński WAY jest zainteresowany modernizacją sieci kolejowych w Polsce