Ukraińskie banki wypowiedziały wojnę mediom

PAP
opublikowano: 08-12-2009, 20:16

Ukraińskie banki i instytucje finansowe wypowiedziały wojnę mediom, które doradzają, jak unikać spłaty kredytów - poinformowała we wtorek organizacja Ukraiński Sojusz Bankowo-Kredytowy (UKBS) i  zaproponowała, by banki nie umieszczały swych reklam w mediach, które rozpowszechniają informacje o sposobach uchylania się od spłaty kredytów.

"Takie informacje sprzyjają wzrostowi przestępczości gospodarczej" - czytamy w komunikacie UKBS.

Organizacja przyznała, że jej niepokój wywołała liczba odpowiedzi na hasło "jak oszukać banki", wyświetlana w popularnej wyszukiwarce internetowej "Google". O ile w lutym bieżącego roku w odpowiedzi na to pytanie ukazywało się 906 wyników, to w listopadzie było ich już prawie 37 tysięcy.

Banki i instytucje finansowe ustaliły, że większość odpowiedzi można było znaleźć w obecnych w internecie ukraińskich mediach.

UKBS ostrzegła kredytobiorców, że uchylanie się od spłaty zobowiązań finansowych nie oznacza, że nie muszą być one uregulowane; zaciągnięte kredyty wcześniej czy później muszą zostać spłacone - głosi komunikat.

UKBS powstała w 1994 r. i liczy ok. 100 członków, wśród których znajdują się banki i instytucje finansowe z Ukrainy i z zagranicy.

Jarosław Junko(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane