Ułatwienia w gwarancji bankowej przez internet

Bank Citi Handlowy digitalizuje kolejne produkty dla przedsiębiorców. Zdaniem twórców zmian będzie szybciej i wygodniej.

Klienci banku Citi Handlowego mogą już korzystać z gwarancji bankowej w pełni online. Dzięki temu proces jej udzielenia będzie szybszy — eGwarancja w przeciwieństwie do poprzedniczki, czyli gwarancji w formie pisemnej przygotowywanej dla klienta na papierze, dostarczana jest elektronicznie poprzez Citi Secure Email.

— Dokument trafia do beneficjenta w czasie rzeczywistym. Dzięki temu eliminujemy dodatkowe koszty związane z usługą kurierską — mówi Magdalena Laskowska, dyrektor departamentu finansowania Handlu w Citi Handlowym. Plik gwarancji zakodowany jest w pliku PDF i opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym wydanym przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Materiał można pobrać na stronie Citi Secure Email. W pierwszym e-mailu od banku beneficjent otrzymuje instrukcje oraz hasło. Pozwala to na bezpieczne wysyłanie przez zakodowane pliki informacji prawnie chronionych.

Korzystanie z nowego rozwiązania będzie możliwe po zaznaczeniu opcji gwarancji w formie elektronicznej na wniosku bankowym. Dodatkowo niezbędne jest posiadanieprzez odbiorcę gwarancji programu Adobe PDF Reader (wersja 7). eGwarancja to kolejne z unowocześnionych ostatnio rozwiązań banku w ramach oferty bankowości korporacyjnej.

Digitalizacja objęła m.in. system do zarządzania kartami biznesowymi. W efekcie do klientów trafiła aplikacja CitiManager, która działa w dwóch wersjach: klasycznej na komputer oraz mobilnej na urządzenia mobilne. Innowacje wprowadzono także w obszarze FX. Dostęp do platformy Citi FX Pulse i systemu bankowości elektronicznej dla firm (CitiDirect) można uzyskać obecnie za jednym logowaniem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Ułatwienia w gwarancji bankowej przez internet