ULC: Będzie można zwiększyć liczbę lotów z Polski do Ukrainy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-11-2005, 17:18

Linie lotnicze będą mogły zwiększyć liczbę lotów na trasie Warszawa-Kijów - poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) w komunikacie przesłanym w środę PAP. W środę przedstawiciele władz lotniczych Polski i Ukrainy uzgodnili nowe zapisy umowy o komunikacji lotniczej.

Linie lotnicze będą mogły zwiększyć liczbę lotów na trasie Warszawa-Kijów - poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) w komunikacie przesłanym w środę PAP. W środę przedstawiciele władz lotniczych Polski i Ukrainy uzgodnili nowe zapisy umowy o komunikacji lotniczej.

Jak podał Urząd, zliberalizowanie umowy umożliwi rozpoczęcie lotów z Polski na Ukrainę przez większą liczbę przewoźników. Nowe zapisy umożliwią zwiększenie częstotliwości lotów na tej trasie o 3 tygodniowo (do 10 dla każdej ze stron). Możliwe będzie również wykonywanie bez ograniczeń lotów do portów regionalnych.

Do tej pory nie było to możliwe m.in. ze względu na restrykcyjne zapisy w polsko-ukraińskiej umowie lotniczej dotyczące taryf lotniczych. Dotychczas obowiązujące zapisy ograniczały liczbę lotnisk po obu stronach, z których mogły latać samoloty. Po stronie ukraińskiej były to Kijów, Lwów i Odessa, po stronie polskiej Warszawa i dwa dodatkowe do wyboru.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane