Uldo przenosi się do Środy

Ewa Szczecińska
opublikowano: 14-06-2007, 00:00

Niemiecki producent koncentratów piekarniczych wyprowadza się z Krakowa. Na Dolnym Śląsku zbuduje fabrykę.

Niemiecki producent koncentratów piekarniczych wyprowadza się z Krakowa. Na Dolnym Śląsku zbuduje fabrykę.

Uldo-P, spółka córka niemieckiej firmy, przenosi produkcję do Środy Śląskiej pod Wrocławiem do jednej z podstref Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE). Firma kupiła tam trzyipółhektarową działkę i jeszcze w tym roku chce ruszyć z budową fabryki. Uldo stworzy tam też drugie obok niemieckiego centrum logistyczno-rozwojowe na Europę Środkową i Wschodnią. Inwestycja szacowana jest na 15,4 mln zł (4 mln EUR).

Uldo od 40 lat wytwarza w Niemczech koncentraty piekarnicze według własnych tradycyjnych receptur. W Polsce produkuje je od 15 lat. Firma zaopatruje piekarzy w gotowe mieszanki m.in. do produkcji chleba. Obecnie wytwarza 150 ton koncentratów miesięcznie i zatrudnia 36 osób.

— Myślimy o dwukrotnym zwiększeniu produkcji i zatrudnienia, bo zapotrzebowanie na nasze produkty rośnie. Nasi odbiorcy przekonali się, że dzięki nam w szybki i łatwy sposób mogą piec zdrowy i smaczny chleb. Duża część produkcji jest eksportowana na wschód Europy — mówi Małgorzata Dobrowolska z Uldo Polska.

Budowa ruszy jeszcze w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Szczecińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy