Ulubione banki Trumpa rezygnują ze współpracy z nim

opublikowano: 12-01-2021, 10:01

Dwa ulubione banki Donalda Trumpa wycofały się ze współpracy z nim, w czym mogły mieć udział niedawne wydarzenia na Kapitolu, informuje The Telegraph.

Deutsche Bank zdecydował się nie robić dalej interesów z Trumpem i jego firmami, twierdzi anonimowy informator The Telegraph. W grudniu z banku odeszła Rosemary Vrablic, pracownica działu prywatnej bankowości, która prowadziła interesy z Trumpem, aranżując m.in. pożyczki dla jego firmy. Dług Trumpa wobec Deutsche Banku wynosi obecnie ponad 300 mln USD.

Donald Trump, fot. Bloomberg
Donald Trump, fot. Bloomberg

Współpracę z odchodzącym prezydentem i jego rodziną kończy także nowojorski Signature Bank, którego rzecznik potwierdził zamknięcie dwóch osobistych rachunków Trumpa, na których miał ok. 5,3 mln USD. W wydanym wcześniej komunikacie bank ogłosił, że w związku z wydarzeniami, których kulminacją było wdarcie się zwolenników Trumpa na Kapitol, „właściwym działaniem byłaby rezygnacja prezydenta Stanów Zjednoczonych w najlepiej pojętym interesie naszego kraju i Amerykanów”.

- Nigdy wcześniej nie komentowaliśmy żadnych wydarzeń politycznych i mamy nadzieję, że nie będziemy musieli tego znów robić – podkreślił w oświadczeniu Signature, który zapowiedział, że nie będzie robił interesów z żadnym członkiem Kongresu USA podważającym wybór kolegium elektorskiego, wskazującego zwycięzcę wyborów prezydenckich.

The Telegraph przypomina, że Signature obsługiwał nie tylko Donalda Trumpa, ale wiele osób z jego otoczenia, w tym córkę Ivankę Trump oraz zięcia Jareda Kushnera, a także prawnika Michaela Cohena. W 2011 roku Ivanka Trump weszła do rady nadzorczej banku, ale odeszła z niej po kilku latach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Polecane