Umicore buduje w Nysie zakład za 1,38 mld zł

opublikowano: 13-09-2018, 22:00

Belgijska spółka ogłosiła budowę fabryki produkującej katody do akumulatorów litowo-jonowych wykorzystywanych w pojazdach elektrycznych.

Zainwestuje 1,38 mld zł i zatrudni 400 osób w zakładzie, który powstanie w Nysie.

— Sygnały o ulokowaniu inwestycji Umicore w Polsce zwiększyły zainteresowanie przedsiębiorstw z tego samego sektora. Między innymi dlatego wyodrębniliśmy w naszym portfelu oddzielną kategorię projektów dotyczących elektromobilności — mówi Krzysztof Senger, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

PAIH obsługuje 13 projektów z tego sektora wartości 2,7 mld EUR, dzięki którym może powstać 3,9 tys. etatów. Umicor to kolejna firma, która wybrała Polskę na projekty z branży elektromobilności (więcej na wykresie). Nie wszystkie udaje się jednak wygrać — w ubiegłym roku SK Innovation, południowokoreański producent baterii litowych, postanowił zbudować zakład za 650 mln EUR na Węgrzech, a nie na Dolnym Śląsku. ©

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy