Czytasz dzięki

Umowa klimatyczna z Paryża weszła w życie

DI, PAP
opublikowano: 06-11-2016, 22:00

Paryskie porozumienie klimatyczne, które ma pomóc utrzymać wzrost globalnej temperatury poniżej 2 stopni Celsjusza w porównaniu z epoką przedindustrialną, w piątek weszło w życie.

Paryskie porozumienie klimatyczne, które ma pomóc utrzymać wzrost globalnej temperatury poniżej 2 stopni Celsjusza w porównaniu z epoką przedindustrialną, w piątek weszło w życie. Uzgodnioną w grudniu 2015 r. umowę ratyfikowały 94 kraje.

Do jej wejścia w życie potrzebna była ratyfikacja przez 55 krajów, które odpowiadają za 55 proc. światowych emisji. Miesiąc temu Parlament Europejski potwierdził zgodę UE, która odpowiada za 12 proc. emisji.

5 października listy ratyfikacyjne złożyła UE i osobno siedem europejskich krajów: Francja, Niemcy, Węgry, Austria, Portugalia, Słowacja i Malta. Szybka ratyfikacja porozumienia stała się kluczowa dla UE, gdy umowę zatwierdzili dwaj najwięksi emitenci gazów na świecie — USA i Chiny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane