Umowa leasingowa — na co zwrócić uwagę

Materiał partnera cyklu
opublikowano: 09-03-2016, 22:00

Przed podjęciem decyzji o finansowaniu zakupu leasingiem warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z zapisami umowy, które wskazują na prawa i obowiązki stron. Przed podpisaniem umowy z firmą finansującą warto nie tylko zapoznać się z warunkami finansowymi transakcji, ale również z postanowieniami umowy oraz stosowanymi przez firmy leasingowe ogólnymi warunkami umowy leasingu (OWUL). Jest w nich zapisane, jak będą wyglądać rozliczenia z tytułu umowy w praktyce — podstawowe, przewidziane harmonogramem i te, których nie planujemy. OWUL mówią, co się stanie np. w przypadku opóźnień w wydaniu przedmiotu przez dostawcę, zmiany stóp procentowych lub wypadku

Czy wiesz, że…

komunikacyjnego. Określają wysokość kar umownych, konsekwencje opóźnień w płaceniu rat, warunki wcześniejszego rozwiązania umowy i jej rozliczenia. — Umowę podpisujemy na kilka lat i warto wiedzieć, jakie będą w tym czasie reguły współpracy z firmą leasingową. Klienci doceniają i nagradzają lojalnością rzetelność i jakość współpracy, w tym precyzyjne i partnerskie zapisy umowy — zwraca uwagę Mariusz Włodarczyk, dyrektor zarządzający w BZ WBK Leasing.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera cyklu

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane