Umowa na utrzymanie żeglowności na torze wodnym Szczecin-Świnoujście

Polska Agencja Prasowa SA
19-06-2006, 16:38

Trzyletnią umowę na bieżące utrzymanie żeglowności toru wodnego Szczecin-Świnoujście podpisał w poniedziałek szczeciński Urząd Morski z gdańską spółką - Przedsiębiorstwem Robót Czerpalnych i Podwodnych - poinformowała rzeczniczka UM Ewa Wieczorek.

Trzyletnią umowę na bieżące utrzymanie żeglowności toru wodnego Szczecin-Świnoujście podpisał w poniedziałek szczeciński Urząd Morski z gdańską spółką - Przedsiębiorstwem Robót Czerpalnych i Podwodnych - poinformowała rzeczniczka UM Ewa Wieczorek.

Firmę wyłoniono w drodze przetargu. Koszt przedsięwzięcia to blisko 11,4 mln złotych. Prace zaczną się prawdopodobnie za kilka tygodni.

Umowa przewiduje wykonywanie na bieżąco prac czerpalno-refulacyjnych na torze wodnym, co oznacza utrzymywanie głębokości toru na różnych odcinkach na poziomie od 10,5 m do 14,5 m. Najgłębszy odcinek toru znajduje się u wejścia do portu w Świnoujściu.

Jak wyjaśniła Wieczorek najpierw przeprowadzone zostaną prace sondażowe, których celem będzie wskazanie na torze wodnym miejsc wymagających pogłębienia. Dopiero potem rozpoczną się właściwe roboty. Według szacunków UM w ciągu trzech lat z dna toru wydobytych zostanie około 650 tys, metrów sześciennych urobku.  

Tor wodny Szczecin-Świnoujście, którym statki z Bałtyku wpływają do portów w Świnoujściu i Szczecinie, ma długość prawie 70 kilometrów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Umowa na utrzymanie żeglowności na torze wodnym Szczecin-Świnoujście