Umowa z TP warta 70 mln zł

Mariusz Zielke
09-08-2004, 00:00

Ster-Projekt podpisał kontrakt z TP na budowę centrum danych za około 70 mln zł. Czy to pomoże notowaniom spółki?

Według nieoficjalnych informacji, Telekomunikacja Polska (TP) podpisała w końcu kontrakt z warszawskim Ster-Projektem na budowę kolejnego centrum obliczeniowego wartości blisko 70 mln zł. W końcu, gdyż Ster-Projekt wygrał przetarg na realizację tego projektu kilka miesięcy temu, ale z powodu zmian kadrowych w TP, podpisanie umowy się przeciągnęło.

Obrać właściwy kurs

Jeśli informacje te znajdą potwierdzenie, mogą wywrzeć zbawienny wpływ na kurs Ster-Projektu, który spadał po słabych wynikach dwóch pierwszych kwartałów 2004 roku. Pojawiły się nawet plotki o odwołaniu Piotra Smólskiego z funkcji prezesa spółki.

— Rada nadzorcza nie ma takich planów. Jak widać, prezes Smólski radzi sobie z pozyskiwaniem nowych kontraktów. Oczekujemy jedynie od niego planu restrukturyzacji spółki — mówi Wojciech Grzybowski, członek RN Ster-Projektu.

Dobry prognostyk

Kontrakt przyda się spółce. W pierwszym półroczu Ster-Projekt zawiódł wynikami przynosząc 10 mln zł straty przy przychodach 122 mln zł. Spółka tłumaczyła, że przyczyną jest trudny rynek i przesunięcie realizacji kilku dużych umów — w tym właśnie z TP. Piotr Smólski, prezes Ster-Projektu, zapowiadał, że wyniki kolejnych kwartałów powinny być dużo lepsze, a cały rok spółka zamknie podobnym rezultatem do ubiegłego (300 mln zł przychodów i 10 mln zł zysku netto).

Nie jest wykluczone, że kontrakt wywrze pozytywny wpływ na kolejne lata, gdyż projekt centrów danych może być kontynuowany.

Specjalność: data center

Jeżeli do tych centrów zostałyby przeniesione operacje całej grupy France Telecom (a takie informacje pojawiają się od pewnego czasu na rynku), integrator mógłby liczyć na kolejne kontrakty w ramach całego projektu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Umowa z TP warta 70 mln zł