Umowy deweloperskie nie tylko dla deweloperów

Albert Stawiszyński
opublikowano: 07-12-2006, 00:00

Rośnie sprzedaż nieruchomości w Polsce. Dlatego wiedza o tym, co powinna zawierać umowa z deweloperem, jest dziś na wagę złota.

Różne rodzaje umów sprzedaży budynków lub lokali omawia książka „Umowy deweloperskie”. Autorzy objaśniają w niej przede wszystkim znaczenie klauzul zamieszczanych w poszczególnych umowach deweloperskich, np.: w umowie rezerwacyjnej, umowie przedwstępnej sprzedaży nieruchomości, umowie zobowiązująco-rozporządzającej, której skutkiem jest przeniesienie własności nieruchomości. Analizie poddano też takie zagadnienia, jak: podstawy prawne prowadzonej budowy, zobowiązania dewelopera względem nabywcy nieruchomości, odpowiedzialność stron umowy za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy. W publikacji zwrócono także uwagę na niedozwolone klauzule zamieszczane przez deweloperów we wzorcach umów.

Książka przeznaczona jest głównie dla przedsiębiorców prowadzących działalność deweloperską, właścicieli i pracowników agencji nieruchomości, osób świadczących usługi prawne z omawianego zakresu, ale sięgnąć może do niej każdy, kto zamierza kupić nieruchomość.

Warto wspomnieć, że publikacja jest kolejnym opracowaniem w serii poświęconej klauzulom umownym w obrocie gospodarczym, wydawanej przez LexisNexis wspólnie z Polsko-Niemieckim Centrum Prawa Bankowego działającym przy Uniwersytecie Jagiellońskim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Albert Stawiszyński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu