Unia da 13,5 mld EUR na innowacyjność

JKW
opublikowano: 30-01-2007, 00:00

Ministerstwo rozwoju chce pomóc w unowocześnieniu polskich firm. Na koszt Brukseli.

Ministerstwo rozwoju chce pomóc w unowocześnieniu polskich firm. Na koszt Brukseli.

W latach 2007-13 Polska otrzyma z Unii Europejskiej 13,5 mld EUR na rozwój innowacyjności gospodarki. Ponad połowa tej kwoty trafi do firm, które zdecydują się na wprowadzenie lub opracowanie nowych technologii. Reszta pójdzie na parki i inkubatory technologiczne, ośrodki badawcze i administrację. Dotacje będzie można otrzymać w ramach Programu Operacyjnego — Innowacyjna Gospodarka i 16 regionalnych programów operacyjnych.

— Niska innowacyjność polskich firm to jedna z największych przeszkód w rozwoju kraju, równie ważna, jak infrastruktura transportowa — mówiła Grażyna Gęsicka, minister rozwoju, na konferencji PKPP Lewiatan pt. „Szanse dla biznesu – fundusze unijne 2007-13”.

W europejskim rankingu innowacyjności z 2005 r. Polska zajęła 29. miejsce na 35 państw. I co gorsza, dystans między nami a średnią unijną się powiększa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JKW

Polecane