Unibep: białoruski kontrakt niezagrożony

KZ
opublikowano: 11-04-2012, 15:37

Nie ma żadnego zagrożenia dla kontynuowania budowy hotelu Victoria przez firmę Unibep - przekonuje zarząd budowlanej spólkki.

Wczoraj telewizja Biełsat podała, że władze Białorusi mogą odebrać polskiej spółce wart 40,5 mln EUR kontrakt ze względu na "liczne przypadki łamania bezpieczeństwa pracy". Więcej>>

Przeprowadzona kontrola BHP była działaniem rutynowym, w którym co prawda zauważono pewne nieścisłości, ale szybko je usunięto - twierdzą przedstawiciele Unibepu.

- Absolutnie nie ma tutaj mowy o żadnym zagrożeniu tak pod względem finansowania, jak i naszej obecności na budowie. Wszelkie sugestie czy zmiany projektowe są zgłaszane na bieżąco przez inwestora lub inne uprawnione instytucje. Przeprowadzona po okresie zimowym kontrola bezpieczeństwa wskazała szereg uwag. Uwagi te zostały natychmiast usunięte. Oczywiście tak duży obiekt, jakim jest hotel Victoria, może nastręczać pewne trudności w zakresie organizacji budowy i procedur bezpieczeństwa, tym bardziej, że podwykonawcy stanu surowego to białoruskie firmy o standardach innych, często mniejszych, niż te obowiązujące w Unibepie. Jednak mamy w tym względzie duże doświadczenie i - jak wspomniałem - nie widzimy tutaj żadnego niebezpieczeństwa dla tej inwestycji. Do polityki się nie mieszamy, chcemy jedynie zgodnie z planem zrealizować powierzoną nam inwestycję i to wykonamy w terminie - mówi  Mariusza Chabrowski, Dyrektora Rynków Wschodnich w Unibepie, odpowiedzialny za realizację kontraktu w Mińsku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane