Czytasz dzięki

Unibep jednym z trzech wykonawców szwedzkiego "Mieszkanie Plus"

opublikowano: 01-06-2020, 10:48

Unibep podpisał umowę ramową z Sveriges Allmännytta AB na udział w programie budowy 25 tys. tanich mieszkań.

Umowa ramowa przewiduje możliwość zlecenia polskiej spółce w trybie odrębnych zamówień czynności związanych z zaprojektowaniem i wykonaniem pod klucz standardowych budynków mieszkalnych w technologii modułowej w ramach programu budowy mieszkań "Allmänyttans Kombohus".

Program "Allmänyttans Kombohus" istnieje w Szwecji od 10 lat. W jego ramach budowane są mieszkania na sprzedaż z cenami o około 25 proc. niższymi niż rynkowe
Zobacz więcej

Budowanie po szwedzku:

Program "Allmänyttans Kombohus" istnieje w Szwecji od 10 lat. W jego ramach budowane są mieszkania na sprzedaż z cenami o około 25 proc. niższymi niż rynkowe Fot: JSB

Program będzie realizowany w latach 2020-2026. W ramach rogramu można wyróżnić dwie części, z czego pierwsza dotyczy realizacji budynków 2 - 6 piętrowych, a druga budynków 6 - 8 piętrowych, przy czym udział spółki w programie ograniczać się będzie do ubiegania się o udzielenie zamówień w ramach pierwszej części. Nie sprecyzowano na razie, jak zostanie podzielona pula 25 tys. mieszkań.

Sveriges Allmännytta AB podpisał umowy ramowe z jeszcze dwoma innymi wykonawcami. Zamawiający każdorazowo będzie dokonywał wyboru wykonawcy wyłącznie spośród trzech podmiotów zakontraktowanych w ramach umów ramowych, zgodnie z wcześniej określonymi kryteriami wyboru (czas dostawy, zużycie energii, deklaracja klimatyczna, dostosowanie architektury do działki inwestycji).

Program "Allmänyttans Kombohus" istnieje w Szwecji od 10 lat. W jego ramach budowane są mieszkania na sprzedaż z cenami o około 25 proc. niższymi niż rynkowe.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane