Unicredit drożeje po spekulacjach o fuzji z SocGen

opublikowano: 14-11-2016, 11:11

Akcje Unicredit mocno drożeją na giełdzie w Mediolanie po tym jak źródła agencji Ansa poinformowały o rozmowach o fuzji największego włoskiego banku z francuskim Societe Generale.

Kurs Unicredit rósł o prawie 6 proc. w poniedziałek rano. Akcje Societe Generale drożały o niespełna 2 proc. Ansa poinformowała, że w „kręgach finansowych” krążą pogłoski zarówno o podwyższeniu kapitału Unicredit o ponad 10 mld EUR jak i połączeniu banku z Societe Generale.

Kurs Unicredit w piątek i poniedziałek
Zobacz więcej

Kurs Unicredit w piątek i poniedziałek

Prezes Unicredit, Jean Pierre Mustier, był szefem bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej w Societe Generale i członkiem zarządu banku przed odejściem z niego w 2009 roku.

UniCredit i Societe Generale odmówiły komentarza w sprawie doniesień agencji Ansa.

- To rynkowe spekulacje, których bank nie zamierza komentować – powiedział agencji Reuters rzecznik Unicredit.

Tak samo odniósł się do sprawy Societe Generale

Źródło Reutersa w Unicredit powiedziało niedawno, że niektórzy menedżerowie włoskiego banku uważają iż celem Mustiera jest połączenie z francuskim bankiem.  Inny bankier inwestycyjny powiedział agencji, że także uważa taki scenariusz za możliwy. W jego ocenie Mustier, który ma ogłosić emisję akcji Unicredit w pierwszym kwartale przyszłego roku, mógłby pozyskać więcej pieniędzy niż potrzebuje bank aby zwiększyć jego kapitalizację w związku z potencjalną transakcją z Societe Generale. Miałoby do niej dojść 12-18 miesięcy po przeprowadzeniu emisji akcji.

Inne źródła Reutersa wskazują, że połączenie obu banków jest mało prawdopodobne m.in. ze względu na przeszkody regulacyjne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu