UniCredit o wynikach spółek za pierwszy kwartał

Kamil Zatoński
opublikowano: 16-05-2008, 11:44

Specjaliści dobrze oceniają rezultaty AmRestu, neutralnie – Empiku, Cienema City i Vistuli, a negatywnie – ComArchu i  PGF.

W raporcie dziennym (całość w załączniku), specjaliści UCI piszą, że rezultaty kwartalne AmRestu, spółki prowadzącej sieć restauracji m.in. Pizza Hut i KFC, wspierają realność całorocznej prognozy brokera, mówiącej o zysku netto na poziomie 55,1 mln zł. Od stycznia do marca spółka zarobiła na czysto 13,6 mln zł, tj. 2,3 proc. więcej, niż rok wcześniej.

Za neutralne uznano rezultaty Empiku (2,8 mln zł zysku netto, wobec 2,8 mln zł straty przed rokiem). Specjaliści podkreślają natomiast, że choć roczna dynamika przychodów Vistuli (5 proc.), może wyglądać nieprzekonywująco, to należy pamiętać, że to konsekwencja strategii spółki, zakładającej dążenie do stania się czystym dystrybutorem, co wiąże się z niższymi dynamikami i wyższymi kosztami marketingu.

UniCredit zwraca też uwagę na słabą jakość rezultatów Pol-Aquy. Zysk netto był co prawda dwa razy wyższy od oczekiwań biura, ale specjaliści dostrzegają spadek marży brutto o 2 pkt. proc. r/r oraz stratę operacyjną w segmencie budowlanym (odpowiadającym za 57 proc. skonsolidowanych przychodów) i minimalnie tylko dodatnią rentowność segmentu generalnego wykonawstwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / UniCredit o wynikach spółek za pierwszy kwartał