UniCredit ogłosi strategię dla Banku Pekao SA 26 czerwca

DI, ISB
opublikowano: 08-05-2008, 15:45

UniCredit Italiano, główny akcjonariusz Banku Pekao SA. przedstawi 26 czerwca strategię dla spółek z grupy, w tym także 3-letnią strategię dla Pekao SA. Bank mocno stawia na rozwój oferty dla małych firm i  chce zwiększyć udział tego segmentu klientów w przychodach ogółem do 22-25% na  koniec 2010 roku wobec 13-14% obecnie, poinformowali przedstawiciele banku w  czwartek.

"W czerwcu zaczynamy III fazę integracji. Na 26 czerwiec zaplanowany jest Capital Day grupy UniCredit i w tym dniu zostanie przedstawiona cała strategia grupy UniCredit i Pekao" - powiedział wiceprezes Pekao SA Luigi Lovaglio dziennikarzom.

Dodał, że migracja klientów przejętej części Banku BPH do systemu Pekao SA zostanie zakończona zgodnie z planem, do końca maja. Dotychczas zostało zmigrowanych 198 oddziałów, 80% klientów detalicznych oraz wszyscy klienci korporacyjni.

Lovaglio powiedział, że kluczowym segmentem, który bank będzie rozwijał w kolejnych latach, jest obsługa małych i średnich firm (SME), tj. firm o rocznych obrotach 3 mln euro. Bank uatrakcyjni także ofertę produktów oszczędnościowych i bieżących.

"Dla nas kluczem jest zakończenie fazy II. Platforma technologiczna jest kluczem do wyjścia z nową ofertą dla segmentu SME" - powiedział wiceprezes.

"Ten segment w najbliższych latach będzie rósł najdynamiczniej. Chcemy, aby w do końca 2010 roku w przychodach ogółem, 22-25% stanowiły przychody SME. To jest kierunek, w którym zmierza bank" - dodał. Obecnie udział segmentu SME w przychodach banku wynosi 13-14%.

Prezes poinformował, że na styczeń 2009 roku bank zaplanował przeprowadzkę do nowej siedziby w Warszawie, przy ul. Żwirki i Wigury.

Bank podpisał kontrakt na wynajem nowego kompleksu budynków o powierzchni 38 tys. m. kw. Do nowego kompleksu zostanie przeniesionych część spółek z grupy, a obecna centrala na ul. Grzybowskiej będzie pełnić funkcje back-office. Jak zapewnił zarząd, podpisany kontrakt nie wpłynie na koszty w 2008 roku.

Lovaglio poinformował, że bank nie zamierza wprowadzić do oferty kredytów denominowanych w walutach obcych.

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / UniCredit ogłosi strategię dla Banku Pekao SA 26 czerwca