UniCredit zmniejszy zatrudnienie o ponad 6,8 tys. tys. osób

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-07-2006, 16:53

Włoski UniCredit planuje zmniejszyć zatrudnienie o ponad 6,8 tys. osób w związku z przejęciem niemieckiej grupy HVB. Liczba etatów w ciągu trzech lat ma się zmniejszyć ze 133 tys. 740 obecnie do ok. 126 tys. 900 w końcu 2008 r - podał bank w środowym komunikacie.

Włoski UniCredit planuje zmniejszyć zatrudnienie o ponad 6,8 tys. osób w związku z przejęciem niemieckiej grupy HVB. Liczba etatów w ciągu trzech lat ma się zmniejszyć ze 133 tys. 740 obecnie do ok. 126 tys. 900 w końcu 2008 r - podał bank w środowym komunikacie.

Liczby uwzględniają zatrudnienie 5 tys. osób w sektorach takich, jak bankowość inwestycyjna i kredyt konsumencki.

Bank planuje wzrost zysku o 27 proc. rocznie w ciągu następnych trzech lat.

UniCredit rozpocznie redukcje zatrudnienia podczas procesów połączeniowych we Wschodniej i Centralnej Europie, a zwiększy zatrudnienie w regionach, w których będzie chciał osiągnąć wyższy wzrost. W komunikacie nie podano szczegółów redukcji zatrudnienia w grupie.

Jak bank podał w również w środę, oszczędności wynikające z połączenia UniCredit i HVB mają wynieść ogółem 108 mln euro, do końca 2008 r, z tego oszczędności w Polsce w wyniku połączenia Pekao SA i BPH mają wynieść 60 mln euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / UniCredit zmniejszy zatrudnienie o ponad 6,8 tys. tys. osób