UniCredito oczekuje na początku 2006 r. decyzji w sprawie fuzji w Polsce

Polska Agencja Prasowa SA
13-12-2005, 14:52

Unicredito Italiano SpA spodziewa się na początku przyszłego roku decyzji polskich władz regulacyjnych w sprawie połączenia banku BPH SA i Pekao SA.

Unicredito Italiano SpA spodziewa się na początku przyszłego roku decyzji polskich władz regulacyjnych w sprawie połączenia banku BPH SA i Pekao SA.

    "Spodziewamy się decyzji do stycznia lub lutego" - powiedział we wtorek podczas konferencji prasowej w Wiedniu Erich Hampel, prezes Bank Austria Creditanstalt AG, zależnego od UniCredito.

    Włoski bank przejął BACA w ubiegłym miesiącu w ramach transakcji przejęcia niemieckiego HVB Group, a Hampel został szefem ds. operacji w środkowo-wschodniej Europie.

    "Połączenie Pekao SA należącego do UniCredito z BPH SA, który z kolei należy do HVB, spowoduje powstanie największego w Polsce banku pod względem aktywów. Około 1/3 oddziałów UniCredito jest właśnie w Polsce" - powiedział Hampel.

    Hampel dodał, że do 15 marca UniCredito przyzna Bankowi Austria regionalny kontrakt, który zagwarantuje mu sprawowanie kontroli nad operacjami UniCredito w środkowo-wschodniej Europie.

    "Austriacki bank będzie +motorem wzrostu+" - zapowiedział Hampel.

    Bank Austria spodziewa się też, że będzie mógł nadzorować pracę banków w Rosji i w regionie nadbałtyckim, które wcześniej podlegały HVB.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / UniCredito oczekuje na początku 2006 r. decyzji w sprawie fuzji w Polsce