UniCredito podtrzymuje, że nie złamało umowy prywatyzacyjnej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-02-2006, 16:14

Stanowisko UniCredito jest niezmienne - włoski bank nadal uważa, że nie złamał umowy prywatyzacyjnej Pekao SA - poinformował w poniedziałek PAP przedstawiciel UniCredito.

Stanowisko UniCredito jest niezmienne - włoski bank nadal uważa, że nie złamał umowy prywatyzacyjnej Pekao SA - poinformował w poniedziałek PAP przedstawiciel UniCredito.

UniCredito oczekuje na decyzję nadzoru bankowego w sprawie swojego wniosku o zgodę na wykonywanie prawa głosu z posiadanych akcji BPH, co jest niezbędne do przeprowadzenia fuzji BPH z Pekao SA. W piątek włoski bank przekazał polskiemu nadzorowi bankowemu komplet dokumentów, których nadzór wymagał.

MSP skierowało w poniedziałek do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS) wniosek w sprawie decyzji Komisji Europejskiej z października 2005 dot. połączenia banków UniCredito i HVB. Konsekwencją fuzji tych banków ma być w Polsce połączenie Pekao SA i BPH, na co nie chce zgodzić się polski rząd.

Jak poinformował podczas konferencji prasowej wiceminister skarbu Paweł Szałamacha, resort oczekuje, że UniCredito sprzeda w ciągu 3 miesięcy posiadane akcje BPH oraz przyzna, że złamało umowę prywatyzacyjną Pekao SA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane