UniCredito przyjmie polskie warunki, by dostać zgodę na fuzję Pekao-BPH - prasa

Internet Securities
opublikowano: 22-12-2005, 09:13

UniCredito Italiano zdecydowało o ograniczeniu redukcji zatrudnienia po planowanej fuzji swojego polskiego banku, Pekao SA z Bankiem BPH, należącym w większości do przejętego przez Włochów niemieckiego HVB, do 2-3 tys. osób z oczekiwanych wcześniej 6 tys., podała czwartkowa „Rzeczpospolita”, powołując się na nieoficjalne informacje.

UniCredito Italiano zdecydowało o ograniczeniu redukcji zatrudnienia po planowanej fuzji swojego polskiego banku, Pekao SA z Bankiem BPH, należącym w większości do przejętego przez Włochów niemieckiego HVB, do 2-3 tys. osób z oczekiwanych wcześniej 6 tys., podała czwartkowa „Rzeczpospolita”, powołując się na nieoficjalne informacje.

Według gazety, UniCredito spełni także oczekiwania co do zwiększenia inwestycji w Polsce – w Łodzi ma otworzyć centrum informatyczne.

Polskie banki nie będą także należeć do holdingu grupującego aktywa Unicredito w Europie Środkowej, a będą podlegać bezpośrednio centrali w Mediolanie, podaje „Rz”.

W wyniku połączenia UniCredito i HVB powstaje grupa bankowa z aktywami sięgającymi 733 mld euro, mająca 28 mln klientów, 7000 oddziałów w 19 krajach i mającą pierwszą pozycję w krajach Europy Środkowej.

Choć Komisja Europejska wydała już zgodę na połączenie UniCredito i HVB i stwierdziła, że fuzja ta nie zagraża konkurencyjności europejskich rynków, Komisja Nadzoru Bankowego (KNB) wciąż nie zajęła w tej sprawie stanowiska.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz jeszcze przed wyborami wypowiadał się krytycznie o fuzji Pekao SA i BPH. Ostatnio jednak zapewniał, że mimo negatywnego stanowiska Prawa i Sprawiedliwości (PiS) do planów fuzji Banku Pekao SA i Banku BPH SA, rząd pozostawi decyzję w kwestii ewentualnej zgody na to połączenie powołanym do tego instytucjom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane