Unijny doradca na NewConnect

AJ
opublikowano: 17-09-2010, 00:00

Dywersyfikacja działalności i podwojenie przychodów — na to liczy Centrum Wspierania Projektów Europejskich.

Dywersyfikacja działalności i podwojenie przychodów — na to liczy Centrum Wspierania Projektów Europejskich.

Po Eficom i Blue Tax kolejna spółka doradzająca, jak zdobyć unijne dotacje, wybiera się na NewConnect. Tym razem do debiutu szykuje się Centrum Wspierania Projektów Europejskich. 23 września do obrotu wjedzie 150 tys. akcji serii C. Choć unijne fundusze, które Polska dostała na lata 2007-13, już się kończą (CWPE czerpie z doradztwa w tej branży jedną trzecią przychodów), spółka zapewnia, że w dłuższej perspektywie będzie miała co robić, bo zdywersyfikuje działalność.

— Dzięki emisji pozyskaliśmy 600 tys. zł. Pieniądze przeznaczymy na poszerzenie tematyki prowadzonych szkoleń (pierwsze ruszą już we wrześniu) i wdrożenie e-learningu — wyjaśnia Rafał Czerkawski, prezes CWPE.

Spółka pracuje także nad rozbudową sieci sprzedaży. Już rozpoczęła poszukiwania 80 partnerów. W planach ma także doradztwo i inwestycje w start-upy.

— W 2009 r. mieliśmy 175 tys. zł zysku netto. Po pierwszym półroczu 2010 zysk netto wyniósł blisko 100 tys. zł. Plan na ten rok to 452 tys. zł. Rozwój ma podwoić przychody spółki — zapowiada Rafał Czerkawski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Unijny doradca na NewConnect