Unikalne perspektywy inwestowania w centrum Warszawy

  • Materiał partnera
opublikowano: 27-08-2018, 09:34

Potencjał inwestycyjny centrum Warszawy, szczególnie w obrębie tzw. bliskiej Woli ciągle wzrasta. Wola to dziś najbardziej dynamicznie rozwijająca się część stolicy, w której prognozuje się, że już za 4 lata podaż budynków biurowych przekroczy 1 mln m2, czyli tyle, ile obecnie znajduje się na Służewcu Przemysłowym, największym zagłębiu biurowców w Polsce.

Tak wysoki wskaźnik podaży powierzchni biurowych już teraz prowadzi do coraz szybszego rozwoju segmentu turystyki biznesowej w tym miejscu. Ta część miasta coraz częściej stanowi miejsce docelowe dla licznych podróży służbowych, konferencji i spotkań biznesowych, a trend ten będzie się nasilał. Rosnąca liczba budynków biurowych nie idzie jednak w parze z powiększaniem się bazy noclegowej. Tej nadal na Woli brakuje, a już niebawem pokój hotelowy lub apartament w wysokim standardzie będą tu pożądane jak nigdy dotąd.

Zainwestuj w lokalizację premium i pomnażaj zyski

W odpowiedzi na te braki przy ul. Grzybowskiej powstaje kompleks Unique Tower, którego budowę realizuje deweloper Marvipol S.A. W ramach inwestycji do sprzedaży trafiły luksusowe apartamenty z opcją wynajmu - Unique Apartments. Marvipol proponuje inwestorom prosty i bezpieczny model biznesowy, który polega na nabyciu lokalu i przekazaniu go pod wynajem, wykwalifikowanemu operatorowi hotelowemu. Tym samym, to właśnie operator ma obowiązek zapewnić odpowiedni poziom obłożenia w obiekcie, a inwestor bez zaangażowania w bieżącą działalność inwestycji, otrzymuje stopę zwrotu w wysokości 7% rocznie przez 10 lat. Lokale w obiekcie sprzedawane są z odrębną własnością na mocy księgi wieczystej.

Inwestycja Unique Apartments będzie mieścić się w trzecim najwyższym budynku mieszkalnym w Warszawie. W obiekcie znajdzie się kompletna infrastruktura hotelowa zawierająca recepcję, strefę SPA i fitness, restaurację oraz centrum konferencyjne – wszystkie udogodnienia, na które liczą podróżujący. Obiekt będzie charakteryzował się nowoczesnym, unikalnym designem, który jest dziełem uznanej pracowni Sud Architectes.

Wartość nieruchomości w Warszawie będzie rosła

Obserwując trendy na europejskim rynku nieruchomości od kilku lat dostrzega się duże wzrosty cen – np. w Berlinie, który, podobnie jak Warszawa, stanowi centrum biznesowe kraju, wzrost ten sięgnął w ostatnich latach ok. 100%. Adekwatnie w polskiej stolicy, a szczególnie w rejonie Ronda Daszyńskiego i ulicy Grzybowskiej, prognozuje się, że wartość nieruchomości będzie dynamicznie rosła. To doskonały moment, aby właśnie tę część miasta wziąć pod uwagę planując inwestycje nieruchomościowe – wszystko wskazuje bowiem na to, że ci, którzy zainwestują tu dziś, będą mogli cieszyć się ponadprzeciętnym zyskiem przez kolejne lata. I tu Marvipol wychodzi naprzeciw oczekiwaniom inwestorów – ci, którzy lokal będą chcieli w przyszłości sprzedać z zyskiem będą mieli ułatwione zadanie, ponieważ nabywany apartament ma status mieszkalny (zakup z 8% VATem), a co za tym idzie – jest go łatwiej zbyć niż lokal użytkowy.

Więcej informacji: www.unique-apartments.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu