Unilever posłuchał 200 tys. brytyjczyków

Rogala Aleksandra
opublikowano: 28-02-2018, 22:00

Unilever usunie wszystkie plastikowe elementy z torebek herbaty PG Tips. Popularny w Wielkiej Brytanii producent herbaty ugiął się w wyniku petycji podpisanej przez 200 tys. osób. Plastik ma być zastąpiony ekologicznym i biodegradowalnym materiałem pochodzenia roślinnego. W ten sposób firma chce ograniczyć negatywny wpływ swoich produktów na środowisko. Materiał ma być pozyskiwany z kukurydzy.

— Herbata to po wodzie najczęściej konsumowany napój w Wielkiej Brytanii. Co roku produkowanych jest 9 mld torebek herbaty, a po 85 latach tworzenia TG Tips w pełni rozumiemy brytyjską młość do herbaty — mówi Noel Clarke, jeden z wiceprezesów w Unileverze. Szacuje się, że w Wielkiej Brytanii codziennie wypijanych jest 165 mln filiżanek herbaty. Wielu producentów używa polipropylenów — jest to rodzaj plastiku odpornego na wysoką temperaturę. Dzięki niemu torebki z herbatą zachowują kształt po zanurzeniu w gorącej wodzie. Szkodliwy dla środowiska plastik ma zniknąć z hebat PG do końca roku, nowa wersja produktu pojawi się już jednak niebawem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rogala Aleksandra

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu