Unimil wstrzymał prace nad nową strategią

opublikowano: 23-01-2007, 21:13

Do zakończenia wezwania na akcje Unimilu władze firmy wstrzymają prace nad strategią.

Do zakończenia wezwania na akcje Unimilu, które spowodowało zawieszenie rozmów z potencjalnymi celami przejęcia w Europie Zachodniej i Chinach, władze firmy wstrzymają prace nad strategią - podał Unimil w komunikacie.

"(...) wobec zawieszenia rozmów z potencjalnymi celami przejęcia na terenie Europy Zachodniej i Chin spowodowanego ogłoszonym wezwaniem na akcje spółki, organa spółki postanowiły w dniu 23 stycznia 2007 roku o wstrzymaniu, do zakończenia wezwania, prac nad strategią zakładającą rozwój w oparciu o akwizycję poza granicami Polski" - podała we wtorek spółka.

W drugiej połowie grudnia spółka Ansell Limited wezwała do sprzedaży 100 proc. akcji Unimilu, po 5,90 zł za akcję, co daje łącznie 121,6 miliona złotych.

Wezwanie ogłoszone jest pod warunkiem złożenia przez akcjonariuszy zapisów na co najmniej 75 proc. ogólnej liczby akcji.

Przyjmowanie zapisów w wezwaniu rozpoczęło się 4 stycznia i zakończy się 2 lutego 2007 roku.

Według informacji Ansell, nabycie Unimilu stanowi część ogłoszonej przez tą firmę strategii nabywania przedsiębiorstw pasujących do profilu biznesowego Ansella w celu poszerzenia geograficznego obszaru działalności.

Ansell Healthcare Europe wzywał już wcześniej do sprzedaży akcji Unimilu. Pierwsze wezwanie ogłosił w lipcu. Firma chciał wtedy kupić 100 proc. akcji spółki po 50 zł za akcję (w październiku tego roku Unimil dokonał splitu akcji w stosunku 1 do 10).

W sierpniu Ansell zdecydował, że nie będzie realizować transakcji zakupu w wezwaniu Unimilu, ponieważ warunek złożenia zapisów na 80 proc. akcji nie został spełniony.
DI, PAP

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane