Union chce być oknem na świat

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 10-06-2015, 00:00

W lipcu TFI zaoferuje nowy fundusz, który okazji do zarobku poszuka na całym świecie i we wszystkich zakątkach rynku finansowego.

Wszyscy mają multi asset, mam i ja — w ten sposób można podsumować nową modę w branży funduszy inwestycyjnych. Wysyp portfeli, zbudowanych z wielu klas aktywów, to pokłosie zmiennej koniunktury. Powiernicy przekonują, że inwestycja „bez granic” nawet na kapryśnym rynku ma przynosić krociowe zyski. Tego rodzaju produkty oferują już Pionner, AgioFunds, PKO, BPH i Skarbiec, a teraz na wycieczkę inwestycyjną dookoła świata zaprasza Polaków także Union Investment.

W lipcu rozpocznie sprzedaż jednostek uczestnictwa UniDynamiczna Alokacja Aktywów, który będzie skierowany do inwestorów z grubszym portfelem — minimalna kwota wpłaty to równowartość 40 tys. EUR (około 160 tys. zł). W jego portfelu znajdzie się miejsce na akcje i obligacje, ale również na towary i waluty oraz tzw. pomysły inwestycyjne.

— Poprzez pomysły inwestycyjne rozumiemy nadzwyczajne okazje rynkowe o charakterze market neutral, pozwalające na wypracowanie dodatkowego zysku. Przykładowo, może to być jednoczesne zajęcie długiej pozycji na koszyku spółek korzystających na osłabieniu się euro i zajęcie krótkiej pozycji na indeksie STOXX Euro 600 — wyjaśnia Radosław Piotrowski, zarządzającyz Union Investment TFI.

Priorytetem będzie nie selekcja spółek, ale alokacja taktyczna polegająca na przeważaniu względem ustalonego wzorca konkretnych klas i subklas aktywów w ujęciu geograficznym lub sektorowym, które zdaniem zarządzającego oferują w danym momencie najwyższy potencjał zysku.

— Chcemy, by średnioroczna stopa zwrotu nie była niższa niż dwukrotność stawki WIBID, ale naszym celem inwestycyjnym jest czterokrotność tej stawki — mówi Radosław Piotrowski. Stawka trzymiesięczna WIBID wynosi obecnie niespełna 1,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy