Union Investment TFI: Korekta dobrą okazją do kupna akcji

DI
opublikowano: 28-05-2010, 00:00

Na giełdach krótkoterminowe spadki cen. To najlepszy czas na zakupy. Dane pokazują, że akcje na warszawskim parkiecie są nadal tanie. Relacja ceny do wartości księgowej wynosi obecnie 1,53 w porównaniu do 3,5 w lipcu 2007 r.

Według zarządzających Union Investment TFI obecne wahania kursów na GPW mają charakter korekcyjny, a w długim okresie najbardziej obiecującą kategorią aktywów nadal pozostaje rynek akcji. Dlatego też przewidują, że w perspektywie roku najlepsze stopy zwrotu mogą przynieść fundusze inwestujące właśnie w akcje.

Przyczynia się do tego sytuacja polskiej gospodarki, która pomimo światowych zawirowań wychodzi z nich obronną ręką. Warto tu wymienić chociażby produkcję przemysłową, która w Polsce już w marcu wzrosła o 12,3 proc. Ministerstwo Finansów przewiduje wzrost PKB w I kwartale tego roku na poziomie 2,5-2,8 proc. licząc rok do roku. Takie informacje płynące z rynku zawsze pomagają spółkom notowanym na GPW. Inwestycjom w fundusze akcyjne sprzyjają także pozytywne oceny płynące z Niemiec. Ta największa gospodarka UE zanotowała najwyższy od 3 lat wskaźnik koniunktury (indeks PMI).

Zarządzający Union Investment widzą szansę na kontynuację trendu wzrostowego na giełdach nie tylko europejskich, ale i na całym świecie. Potwierdza to decyzja Międzynarodowego Funduszu Walutowego, który podwyższył prognozy tempa wzrostu gospodarki światowej do 4,2 proc. w 2010 r. To dobry prognostyk dla wyników funduszy akcyjnych, ale także stabilnego wzrostu. Dobrym wynikom sprzyjać będzie również stabilizacja sytuacji na międzynarodowych rynkach finansowych, dzięki utworzeniu Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu