Unipetrol: w październiku porozumienie z Dworami ws. Kaucuku

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 08-09-2006, 15:38

Porozumienie w sprawie sprzedaży czeskiego producenta kauczuku syntetycznego oraz polimerów styrenu Kaucuk a.s. Firmie Chemicznej Dwory możliwe jest w połowie lub pod koniec października.

Porozumienie w sprawie sprzedaży czeskiego producenta kauczuku syntetycznego oraz polimerów styrenu Kaucuk a.s. Firmie Chemicznej Dwory możliwe jest w połowie lub pod koniec października, o ile negocjacje zakończą się pomyślnie - powiedziała w piątek Daria Kulińska, rzeczniczka Unipetrolu.

"Negocjacje nadal trwają. Mamy nadzieję, że w połowie lub pod koniec października uda nam się coś w tej sprawie ogłosić, o ile porozumienie zostanie osiągnięte" - poinformowała Kulińska.

"Biznes jest dość skomplikowany, jest dużo dyskusji, ale rozmowy toczą się cały czas" - dodała.

Według rzeczniczki na ewentualną finalizację transakcji trzeba będzie prawdopodobnie poczekać, ponieważ do jej przeprowadzenia może być wymagana zgoda Komisji Europejskiej.

Wyścig z Dworami o Kaucuk przegrała m.in. inna krajowa spółka giełdowa, Ciech. Dwory otrzymały wyłączność na negocjacje w połowie lipca tego roku.

Kaucuk eksportuje swoje wyroby do Niemiec, Polski, Włoch, Austrii, Słowacji i Szwajcarii. Właścicielem 100 proc. akcji spółki jest Unipetrol, znajdujący się w grupie PKN Orlen.

Analitycy oceniają, że przejęcie Kaucuku byłoby bardzo pożądane z punktu widzenia polskiej spółki chemicznej ze względu na spodziewane synergie. Po połączeniu powstałaby firma dwa razy większa od Dworów.

DI, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Unipetrol: w październiku porozumienie z Dworami ws. Kaucuku