Unisław szuka inwestora

WIK
opublikowano: 15-01-2007, 00:00

Zakłady Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego idą na sprzedaż. Chętnych podobno nie brakuje.

Zakłady Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego idą na sprzedaż. Chętnych podobno nie brakuje.

Czterech biznesmenów, właścicieli spółki Wektra, postanowiło sprzedać należące do niej Zakłady Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Unisław, które działają koło Bydgoszczy nieprzerwanie od 1906 r.

— Zdecydowali się na to, ponieważ mają wiele innych firm, w większości na Mazurach, na których rozwoju chcą się skoncentrować — mówi Rafał Sokół, reprezentujący Wektrę.

Dodaje, że zakłady są w dobrej kondycji finansowej, mają bowiem stałych odbiorców i dostawców, głównie w regionie kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. Ich roczne przychody sięgają 6 mln zł. Nie ukrywa przy tym, że firma wymaga modernizacji. Mimo to chętnych do ich przejęcia ponoć nie brakuje.

— Są wśród nich zarówno duże polskie firmy z branży owocowo-warzywnej, jak i inwestorzy zagraniczni — mówi Rafał Sokół.

— Dla takich zakładów znalezienie inwestora branżowego jest szansą na wyjście poza rynek regionalny — mówi Tadeusz Pokrywka, prezes Krajowej Izby Gospodarczej Przemysł Spożywczy.

Jego zdaniem, nieunikniona w branży spożywczej konsolidacja nie musi jednak wcale dokonywać się w drodze wykupu małych zakładów przez duże, lecz może także polegać na łączeniu się zakładów o porównywalnym potencjale z różnych części kraju i produkcji pod wspólną marką.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIK

Polecane