UOKiK: Carrefour może przejąć Ahold Polska jeśli sprzeda dziewięć supermarketów

opublikowano: 29-06-2007, 14:12

Carrefour będzie mógł przejąć kontrolę nad polską spółką Ahold pod warunkiem, że sprzeda dziewięć supermarketów inwestorom niezależnym, zdecydował Prezes UOKiK.

Na początku kwietnia Carrefour Nederland, spółka zależna francuskiego Carrefour, złożył do UOKiK wniosek o wyrażenie zgody na przejęcie kontroli nad Ahold Polska. Urząd zbadał jak planowana transakcja wpłynie na sprzedaż detaliczną artykułów spożywczych, zaopatrzenie hurtowe oraz obrót paliwami. Jego analiza wykazała, że połączenie działalności dwóch sieci sklepów wielkopowierzchniowych będzie miało negatywny wpływ na sprzedaż detaliczną na lokalnych rynkach. W związku z tym Prezes UOKiK wydał w tej sprawie zgodę warunkową.

- Carrefour może przejąć kontrolę nad Aholdem, jeśli do końca 2008 roku zrezygnuje z wszelkich praw, w tym własności, użytkowania wieczystego, najmu do sklepów - Champion w Grodzisku Mazowieckim, Albert w Jaworznie, Hypernova w Pabianicach, Albert i Carrefour w Chrzanowie, Champion w Sochaczewie, Albert w Konstantynowie Łódzkim oraz Hypernova i Albert w Zamościu - głosi komunikat UOKiK.

Carrefour przejmie 183 supermarkety Albert i 15 mini hipermarketów Hypernova oraz 4 stacje benzynowe.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / UOKiK: Carrefour może przejąć Ahold Polska jeśli sprzeda dziewięć supermarketów