UOKiK dał zgodę CEDC na kupno akcji Polmosu Białystok

(Marek Druś)
opublikowano: 04-10-2005, 08:15

Central European Distribution Corporation (CEDC) otrzymał zgodę UOKiK na objęcie pakietu kontrolnego Polmosu Białystok. Przez kolejne trzy lata, do 2008 roku, amerykańska spółka nie może dystrybuować przez swoją sieć w Polsce więcej niż 65 proc. wódki sprzedawanej przez Polmos Białystok i Bols.

Central European Distribution Corporation (CEDC) otrzymał zgodę UOKiK na objęcie pakietu kontrolnego Polmosu Białystok. Przez kolejne trzy lata, do 2008 roku, amerykańska spółka nie może dystrybuować przez swoją sieć w Polsce więcej niż 65 proc. wódki sprzedawanej przez Polmos Białystok i Bols.

William Carey, prezes CEDC powiedział, że spełnienie warunku UOKiK nie będzie problemem. Obecnie jego spółka dystrybuuje ok. 30-35 proc. wódki produkowanej przez Polmos Białystok i Bols. Carey oczekuje, że sfinalizowanie transakcji kupna pakietu akcji Polmosu Białystok nastąpi w przyszłym tygodniu.

W pierwszej połowie lipca MSP podpisało z CEDC umowę sprzedaży 61 proc. akcji Polmosu Białystok. Amerykańska spółka zapłaciła za pakiet 1,063 mld zł, czyli 146,50 zł za każdą akcję. Wcześniej CEDC przejęło Bols Sp. z o.o. UOKiK wydał zgodę na tą transakcję na początku sierpnia.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane