UOKIK: Interesy posiadaczy kart płatniczych dobrze chronione, choć są zastrzeżenia

Polska Agencja Prasowa SA
03-08-2005, 10:27

Interesy konsumentów korzystających z kart płatniczych są na ogół dobrze chronione, jednak zdarzają się przypadki, w których może dojść do naruszenia praw posiadaczy kart - wynika z najnowszej analizy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Interesy konsumentów korzystających z kart płatniczych są na ogół dobrze chronione, jednak zdarzają się przypadki, w których może dojść do naruszenia praw posiadaczy kart - wynika z najnowszej analizy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

    UOKIK zwrócił na przykład uwagę, że niektóre banki niedostatecznie informują konsumentów o ich uprawnieniach dotyczących górnej granicy odpowiedzialności za transakcje dokonane utraconymi kartami.

    Urząd podkreślił również, że banki wprowadziły bardzo wiele opłat wynikających z posługiwania się kartami. "Niemal każda czynność związana z użytkowaniem kart płatniczych podlega opłacie. Niektóre z nich mogą się kumulować" - napisał UOKIK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / UOKIK: Interesy posiadaczy kart płatniczych dobrze chronione, choć są zastrzeżenia