UOKiK karze biura podróży

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 27-12-2010, 07:21

Alfa Star i Exim Tours stosowały kruczki w  umowach. 300 tys. i 900 tys. zł – tyle żąda od touroperatorów urząd. Jedno z  biur już się poprawiło, drugie – nie.

Alfa Star ma zapłacić dwie kary: 220 i 110 tys. zł za niedozwolone klauzule w umowach. Biuro z Radomia zmieniło umowy już w 2008 roku, ale urząd uznał, że jako doświadczony touroperator firma powinna była wiedzieć, że robi błąd. Surowiej ukarany jest Exim Tours – touroperator ma zapłacić 900 tys. zł, a wysokość kary została podwyższona o 20 proc., bo firma, mimo upomnień, nadal stosuje niedozwolone praktyki.

- Odwołaliśmy się i jesteśmy na dobrej drodze, by sąd zdecydował, że nie musimy płacić tej kary – mówi Piotr Czorniej z Exim Tours.

Nie udało się skontaktować z przedstawicielami Alfa Star.

- Obie firmy się odwołały do Sądu Konsumentów i Konkurencji w Warszawie, ale nie zostały jeszcze ustalone terminy rozpraw – mówi Agnieszka Majchrzak z UOKiK.

Więcej w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane