UOKiK: Niektóre Audi A6 mogą mieć niesprawne poduszki powietrzne

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-10-2005, 13:57

Niektóre samochody Audi A6 mogą być wyposażone w niesprawne poduszki powietrzne - poinformował prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) przedstawiciel producenta w Polsce - Kulczyk Tradex.

Niektóre samochody Audi A6 mogą być wyposażone w niesprawne poduszki powietrzne - poinformował prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) przedstawiciel producenta w Polsce - Kulczyk Tradex.

Jak podał UOKiK we wtorek w komunikacie, informacja przekazana przez firmę dotyczy samochodów Audi A6, wyprodukowanych w Niemczech. W autach tych w wyniku błędu w oprogramowaniu może nastąpić opóźnienie w otwieraniu się poduszek powietrznych podczas kolizji drogowej. Wada taka może stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia konsumentów.

"Kulczyk Tradex poinformował prezesa Urzędu o rozpoczęciu akcji serwisowej polegającej na bezpłatnej zmianie oprogramowania sterownika poduszek bezpieczeństwa" - czytamy w komunikacie.

Ponadto firma zobowiązała się powiadomić wszystkich właścicieli samochodów Audi A6, które mogą być dotknięte wadą o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi.

W Polsce kontrolą objętych zostanie około 500 aut.

Na podstawie ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów zarówno producent, jak i dystrybutor, zobowiązany jest powiadomić UOKiK w każdym przypadku, gdy uzyskał informację, że wprowadzony na rynek produkt nie jest bezpieczny - podał UOKiK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / UOKiK: Niektóre Audi A6 mogą mieć niesprawne poduszki powietrzne