UOKiK: niektóre modele Skody mogą mieć wadliwe pompy paliwowe

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-02-2005, 18:55

Produkowane przez Skodę niektóre modele samochodów mogą być wyposażone w wadliwe pokrywy pompy paliwowej, co może powodować wyciek oleju napędowego - poinformował w poniedziałkowym komunikacie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Produkowane przez Skodę niektóre modele samochodów mogą być wyposażone w wadliwe pokrywy pompy paliwowej, co może powodować wyciek oleju napędowego - poinformował w poniedziałkowym komunikacie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

W związku z wadą Skoda Auto Polska rozpoczęła akcje serwisową. Obejmie ona samochody Fabia, Octavia, Octavia II oraz Superb, wyposażone w silniki o zapłonie samoczynnym i pompowtryskiwacze.

Wszyscy właściciele samochodów objętych akcją będą powiadamiani o konieczności udania się do stacji obsługi należącej do autoryzowanych partnerów Skoda w celu dokonania kontroli pompy paliwowej i ewentualnej naprawy - podał Urząd.

UOKiK nie wydał w tej sprawie decyzji na podstawie ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, a tym samym nie zobowiązał firmy Skoda Auto Polska do wycofania pojazdów z rynku ani odkupienia ich od konsumentów - zaznaczono w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane